Październik w grupie „Motylki”Miesiąc październik upłynął nam na poznawaniu owoców i warzyw.

Wykorzystując piękną pogodę i uroki jesieni wybraliśmy się do parku. Podziwialiśmy jesienne barwy, rosnące krzewy i drzewa. Podczas wycieczki zbieraliśmy najpiękniejsze kolorystycznie liście, żołędzie, kasztany, którymi później przyozdobiliśmy kącik przyrody. Dużo radości sprawiło nam bieganie i baraszkowanie wśród miękkich, pachnących liści.

Po spotkaniu z panią policjantką na skrzyżowaniu każdy „Motylek” wie, jak należy zachowywać się na ulicy oraz na chodniku. Przypomnieliśmy sobie zasady ruchu drogowego, jak również obserwowaliśmy zachowania się pieszych i kierowców. Z uwagą obserwowaliśmy ruch uliczny, nazywaliśmy pojazdy oraz poznane znaki drogowe.

W ramach współpracy ze szkołą odwiedziliśmy salę gimnastyczną, gdzie klasa I przygotowała Pasowanie na ucznia, który przedszkolaki obejrzały z wielkim zainteresowaniem i nagrodziły gromkimi brawami. Następnie przeszliśmy się po budynku szkoły przyglądając się gazetkom szkolnym, odwiedzając stołówkę, świetlicę, bibliotekę szkolną i szatnię.

Odwiedzili nas uczniowie Liceum Ogólnokształcącego, w ramach projektu, z którymi wykonaliśmy wspólnie sałatki owocowe.

Zaprosiliśmy do naszej grupy tatę Kuby, który opowiedział nam o swojej pracy oraz przypomniał nam symbole narodowe.

Zaprosiliśmy na zajęcia tatę Zuzi, który jest trenerem Legia Bart i w bardzo ciekawy sposób opowiedział nam o grze w piłkę nożną oraz przygotował nam wspaniałe zabawy z piłkami Wszystkie te zabawy rozwijały wiele umiejętności, m.in. koncentrację, ruch, chwytanie, bieg wielokierunkowy, spryt, myślenie, współpracę, równowagę. Spotkanie to było wielką porcją wspaniałej zabawy oraz wiedzy na temat sportu jakim jest piłka nożna. Jeszcze raz dziękujemy za wspaniałe zajęcia!

Swoje urodziny w tym miesiącu obchodził Oliwier, któremu życzymy wszystkiego najlepszego.

Mama Roksanki i Zuzi przygotowała nam niespodziankę na Halloween – pyszne babeczki i dynie ze świeczkami. Jeszcze raz dziękujemy!

Nasza grupa bierze udział w projektach eTwinning: „Pocztówkowi przyjaciele”, „Samodzielny, kreatywny i innowacyjny przedszkolak. Zabawy twórcze w nurcie pedagogiki Froeblowskiej” oraz „Przedszkolaki jedzą zdrowo”.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content