Obchody Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. Nasze przedszkole, również w sposób uroczysty uczciło ten dzień. W akcie solidaryzmu z osobami cierpiącymi na autyzm budynek i sale przedszkolne zostały udekorowane niebieskimi akcentami, a wszystkie dzieci, nauczyciele i pracownicy przedszkola „zaświecili na niebiesko” – ubierając się na ten kolor. Głównym punktem obchodów był udział dzieci w „Happeningu dla autyzmu”.

W udekorowanej na niebiesko sali, zebrały się dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Podczas spotkania odbyło się wiele wesołych zabaw i konkursów, w których brały udział zarówno dzieci zdrowe, jak i niepełnosprawne. Punktem kulminacyjnym były życzenia, laurki oraz odznaczenia w formie korony, składane przez rówieśników na ręce kolegów i koleżanek z autyzmem. Poprzez taką formę uczczenia święta, dzieci zrozumiały, że każdy z nas jest inny, a przez to wyjątkowy, mamy podobne potrzeby i pragnienia, choć wyrażamy je w różny indywidualny sposób. Dzieci z autyzmem, zostały zauważone, docenione, poczuły się szczególnie ważne i uszczęśliwione. Na zakończenie uroczystości, nie zabrakło również słodkiego poczęstunku w formie tortu z niebieskich babeczek, przygotowanego przez mamę Gabrysia z gr. „Zajaczki”.

Zwieńczeniem obchodów Dnia Autyzmu, było oświetlenie na niebiesko budynku przedszkola w nocy z 2 na 3 kwietnia. W ten sposób społeczność przedszkolna jeszcze bardziej podkreśli ważność święta, a także zsolidaryzuje się z osobami cierpiącymi na autyzm i ich rodzinami.

Magda Zienkiewicz, Beata Zawadzka

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content