Obchody Europejskiego Dnia LogopedyEuropejski Dzień Logopedy obchodzony jest 6 marca we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Nasze przedszkole już od wielu lat włącza się w obchody tego święta organizując tydzień świadomości logopedycznej. W tym roku zaprosiliśmy dzieci, nauczycieli i rodziców do udziału w konkursie plastycznym „Zostań twórcą gry i pomocy logopedycznej” oraz w konkursie słowno-ruchowym „ Rymowanki-wyliczanki”.

Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem, dzieci wykazały się wyjątkową wyobraźnią i kreatywnością zarówno słowną, jak i plastyczną. Do konkursu „ Rymowanki-wyliczanki” przystąpiły dzieci 5-6 letnie z czterech grup. Podczas występu prezentowały efekty swojej twórczości językowej, połączonej z inscenizacją ruchową. Następnie wszystkie przedszkolaki biorące udział w konkursie obejrzały występy swoich kolegów i koleżanek z innych grup. Po projekcji filmów nastąpiła kulminacyjna część konkursu-głosowanie. Każdy uczestnik konkursu oddał swój głos na wybraną przez siebie wyliczankę z konkurencyjnej grupy. Głosowaniem przedszkolaków pierwsze miejsce zdobyły dzieci z grupy Biedronki. Pozostałe równorzędne miejsca zajęły dzieci z grupy Żabki, Misiaki i Zające.

Konkurs plastyczny skierowany był do dzieci 3-6 letnich. Wpłynęło 29 fantastycznych prac-gier logopedycznych służących do utrwalania trudnych głosek.

Komisja w składzie: Anna Trzcińska-przewodnicząca, Lucyna Minota, Katarzyna Sznitowska oceniała prace dzieci w dwóch kategoriach wiekowych i przyznała

Dzieci 3-4 letnie

I miejsce: Gabrysia Wilczek, II miejsce: Antoś Lochowski, III miejsce: Marcel Masłowski

wyróżnienie: Jakub Piechota, Tomasz Adamczuk

Dzieci 5-6 letnie

I miejsce: Szymon Majewski, II miejsce: Amelia Wilczek, III miejsce: Adam Barbarowicz

wyróżnienie: Zuzanna Czupajło, Amelia Pimpis

Ponadto logopedzi we wszystkich grupach wiekowych przeprowadzili zajęcia warsztatowe dla dzieci, nt. „ Czytaj sylaby, słowa oraz zdania”- zabawy rozwijające umiejętność symultaniczno-sekwencyjnej nauki czytania z wykorzystaniem metody Jagody Cieszyńskiej; „ Trudne głoski – jak poprawnie je wymawiać?” – ćwiczenia usprawniające wyrazistość i poprawność artykulacyjną; „ Dmuchaj, chuchaj baw się z nami”; „ Ćwiczenia logopedyczne to świetna zabawa”- zabawy rozwijające aparat oddechowy, fonacyjny i artykulacyjny.

Serdecznie dziękujemy rodzicom, nauczycielom i dzieciom za aktywny udział w tegorocznych obchodach. Szczególne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców działającej przy Integracyjnym Przedszkolu Publicznym nr 4 w Bartoszycach za ufundowanie nagród.


Konkurs plastyczny „Zostań twórcą gry i pomocy logopedycznej”


Konkurs „Wyliczanki-rymowanki”


Zajęcia warsztatowe dla dzieci

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content