Narodowe Święto Niepodległości za namiDzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała w tym dniu niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej oraz wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych.

10 listopada 2022 r. w naszej placówce odbył się Dzień Poezji Patriotycznej pod hasłem „Moja mała Ojczyzna”. Dzieci ze wszystkich  grup przedszkolnych oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej działających przy Stowarzyszeniu Integracji Osób Niepełnosprawnych prezentowali  utwory o tematyce patriotycznej. Wierszowanie przeplatane było śpiewem i inscenizacjami muzycznymi przygotowanymi przez dzieci sześcioletnie z grup Kotki i Krasnale.

Na zakończenie uroczystości o godzinie 11.11 w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” – nastąpiło wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego  – naszego hymnu narodowego.

Uroczystość miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content