Motylki poznają zasady Zero WasteW miesiącu kwietniu grupa Motylki realizuje innowację „Motylki poznają zasady Zero Waste”. Zero waste to określenie idei i stylu życia, polegających na ograniczeniu produkcji śmieci – w ideale do zera. Realizuje się go głównie poprzez rozważne zarządzanie zasobami, świadomych zakupach spożywczych i życiu zgodnie z zasadami ekologii.

Realizowane zagadnienia połączą teorię z praktyką, pozwolą bliżej poznać wybrane wiadomości związane z ochroną przyrody, ekologią, wykorzystaniem surowców wtórnych i przedmiotów codziennego użytku do tworzenia prac plastycznych i technicznych.

Innowacja opiera się na światowej idei Bey Johnson, która jest inicjatorką światowego ruchu „zero waste”. Podaje ona hierarchię działań, których podjęcie prowadzi do ograniczania odpadów. Działania te mogą być cenną wskazówką również do planowania i organizacji naszej pracy w przedszkolu. Obrazuje je piramida 5R4 (z języka angielskiego: refuse, reduce, reuse, recycle, rot – odmawiaj, ograniczaj, użyj ponownie, przetwarzaj, kompostuj).

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content