Międzynarodowy Projekt „Emocja”Misiaki oraz Krasnale z naszego Przedszkola rozpoczęły Międzynarodowy Projekt „Emocja”. Głównym założeniem projektu jest pokazanie dzieciom, że ludzie nie tylko różnią się od siebie wyglądem, zachowaniem, kolorem skóry, wyznaniem, etc., bo nie wszystkie różnice widać gołym okiem np. choroby serca, autyzm, cukrzycę. Dlatego aby budować od najmłodszych lat przyjazny stosunek do inności, powstał ten projekt.

Głównymi celami projektu są:
• Kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym wobec inności.
• Rozbudzanie w dzieciach wiary w siebie oraz własne możliwości.
• Aktywizacja dzieci i młodzieży na zrozumienie inności u innych osób.
• Wychowanie do wartości takich jak tolerancja, akceptacja, wyrozumiałość, szacunek i wrażliwość.

Dzieci przejdą przez 5 modułów:
I MODUŁ – od 2.09.2020r.- do 11.10.2020r – „KREATYWNOŚĆ”- DZIEŃ KROPKI
II MODUŁ – od 02.11.2020r.- do 20.12.2020r. – „WYOBRAŹNIA” przy współpracy ze Szkoleniami z Wyobraźnią
III MODUŁ – od 11.01.2021r. – do 14.02.2021r.- „MOC SŁÓW” przy współpracy z Terapeutycznym ABC
IV MODUŁ – od 01.03.2021r. – do 19.04.2021r. – „RÓWNOŚĆ” DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETY
V MODUŁ – od 10.05.2021r. – do 13.06.2021r.- „OSWAJANIE STRACHU” przy współpracy z Bookarnik.pl

Przygodę z I modułem projektu „Emocja” – kreatywność, nasze przedszkolaki zakończyły. Podczas świetnej zabawy dzieci rozbudziły swoją kreatywność, poznały swoje mocne strony i odkryły talenty. Zintegrowały się podczas zabaw i rozmów. Dzięki MiguMig zdobyły nową SuperMoc – umiejętność posługiwania się językiem migowym. To nie koniec przygód i świetnej zabawy, czekamy na więcej ? i zapraszamy do obejrzenia relacji z I modułu.

Pozdrawiamy- Misiaki z p. Beatką Stachowską-Janowicz i Jagusią Olszewską oraz Krasnale z p. Anią Popielarz i Lucynką Minota

Materiały filmowe z I modułu znajdują się poniżej:

Materiał filmowy 1

Materiał filmowy 2

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content