Marzec i kwiecień 2021 u „Żabek”W ramach realizacji projektu edukacyjnego ,, Poznajemy zawody i pasje naszych rodziców”,

w marcu odbyły się dwa spotkania z rodzicami.

3 marca zaszczyciła nas swoją obecnością pani Monika Skabara- bartoszycka pisarka, a prywatnie mama naszej Oleńki. Pani Monika opowiedziała o tym, jak powstają książki, jaka jest ich droga od pisarza do księgarni. Dzieci  obejrzały krótki film ,, Jak powstaje książka” a następnie układały i opowiadały historyjkę obrazkową . Pani Monika zapoznała nas z różnymi rodzajami książek, z różnym ich wyglądem, podkreśliła, że książki są bardzo ważne w życiu każdego człowieka , że nie tylko nas uczą, ale też bawią i trzeba je szanować, odpowiednio o nie dbać.  Podczas spotkania dzieci poznały sylwetki znanych pisarzy utworów dla dzieci:Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej, Juliana Tuwima i ich najbardziej znane dzieła.Pani Monika przeczytała Żabkom jeden z najbardziej znanych wierszy Tuwima ,,Lokomotywę”. Na zakończenie spotkania Żabki postanowiły stworzyć własne książeczki i ochoczo zabrały się do pracy pod czujnym okiem naszego gościa.

12 marca odwiedziła  naszą grupę Pani Karolina Chilmanowicz, mama Ignasia, która opowiedziała nam o bardzo odpowiedzialnej i potrzebnej pracy architekta. Zawód architekta  polega na projektowaniu czyli opracowywaniu planów budynków, projektowaniu różnych obiektów miast :fabryk, domów, szkół, przedszkoli , a także  projektowaniu odbudowy starówek i zabytków . Aby zostać architektem trzeba  mieć dobrze rozwinięte myślenie przestrzenne,   ale także  umiejętności matematyczne i zdolności artystyczne. Dzieci dowiedziały się z jakich części składa się dom jednorodzinny,  jak budowano domy dawniej a jak obecnie. Każde dziecko miało możliwość zaprojektowania domu na kartce wg własnego pomysłu. Na zakończenie naszego spotkania Żabki zaprosiły mamę Ignasia do zabaw konstrukcyjnych na dywanie, gdzie powstały piękne domy z klocków drewnianych.

Serdecznie dziękujemy mamie Oli i mamie Ignasia za poświęcony dla nas czas, profesjonalne przygotowanie oraz za wspaniałą zabawę z dziećmi.

8 marca obchodziliśmy Dzień Dziewczynek, chłopcy odśpiewali dziewczynkom sto lat, wręczyli laurki i upominki, były również zabawy taneczne przy muzyce.

19 marca witaliśmy wspólnie z przybyłymi gośćmi Panią Wiosnę- tańcem, piosenką i grą na instrumentach.

24 marca nasza grupa zaprezentowała uroczysty występ artystyczny z okazji ,, Powitania Wiosny”, na który zaprosiliśmy Panią Dyrektor oraz telewizję Bart- Sat, która nagrywała nasz występ. Podczas występu zaprezentowaliśmy wiersze, inscenizacje, piosenki i tańce wiosenne, które nasi rodzice mogli obejrzeć podczas transmisji  w telewizji.

Od 29 marca do 16 kwietnia realizowaliśmy zabawy i zadania w domu. Podczas nauczania zdalnego Żabki wykazały się dużą aktywnością, chętnie prezentowały wykonane zadania w fotorelacjach, wysyłanych filmikach, prezentowały wytwory swoich prac. Serdecznie dziękuję Rodzicom Żabek za zaangażowanie i bardzo fajną współpracę.

W kwietniu obchodziliśmy w naszej grupie ,,Dzień Ziemi”, oglądaliśmy filmy, prezentacje, uczyliśmy się jak segregować odpady i jak dbać o naszą planetę. Wykonaliśmy plakaty, które wyeksponowane zostały na tablicach przed naszą salą.

W kwietniu realizowaliśmy również Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Świętujemy Freblujemy”, podczas którego wykonywaliśmy mnóstwo ćwiczeń grafomotorycznych, które miały na celu

  • Rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej i motoryki małej
  • Kształtowanie umiejętności rysowania zgodnie z instrukcją
  • Doskonalenie orientacji w schemacie własnego ciała i orientacji przestrzennej.
  • Podnoszenie poziomu techniki pisania i rysowania
  • Rozwijanie umiejętność opowiadania o tym, co przedstawiają rysunki.
  • Doskonalenie precyzji ruchów
  • Kształcenie wrażliwości estetycznej.

W kwietniu realizowaliśmy również zagadnienia patriotyczne, w związku z obchodami Dnia Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja. Przypomnieliśmy nasze symbole narodowe, poznawaliśmy najważniejsze miasta Polski oraz legendy z nimi związane wspólnie wykonaliśmy wielką mapę Polski, na której zaznaczyliśmy rzekę Wisłę , naszą stolicę i inne ważne miasta.

W tym miesiącu urodziny obchodziła: Amelka W. i Ignaś, którym jeszcze raz składamy najlepsze i najcieplejsze życzenia, spełnienia wszystkich marzeń.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content