Podczas zajęć z zakresu bezpieczeństwa na drodze dzieci z grupy „Iskierki” utrwalały podstawowe zasady prawidłowego zachowania się jako piesi. Trzylatki uczyły się rozpoznawać kolory sygnalizacji świetlnej Dzieci poznały również znaczenie przechodzenia przez jezdnię wyłącznie w wyznaczonych miejscach – po pasach. W trakcie rozmowy i zabaw dydaktycznych dowiedziały się, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, które sprawiają, że pieszy jest lepiej widoczny na drodze, zwłaszcza po zmroku.









