Maj i czerwiec w grupie „Żabki”,,Konkurs plastyczny”
W naszej grupie w maju został ogłoszony konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców ,,Jestem przedszkolakiem i małym Polakiem”. Celem konkursu było:
-kształtowanie postaw patriotycznych oraz wychowania do wartości,
-odczuwanie radości ze wspólnego działania plastycznego dziecka i rodzica.
Technika prac była dowolna: rysowanie , malowanie, wydzieranie , naklejanie itp. Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród oraz dyplomów nastąpiło 28 maja 2019 roku podczas spotkania z okazji ,, Dnia Mamy i Taty”.
Komisja konkursowa zdecydowała, że wszystkie prace zasługują na I miejsce , ze względu na walory estetyczne, patriotyczne przesłanie oraz ogromny wkład pracy dzieci i rodziców. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody. Serdecznie dziękujemy rodzicom z grupy Żabki za zaangażowanie.

,,Dzień mamy i taty”
Żabki po raz pierwszy wystąpiły z programem artystycznym z okazji ,,Dnia mamy i taty”. Była trema, wzruszenie i gromkie brawa od rodziców za przygotowane wiersze i piosenki. Dzieci obdarowały swoich rodziców laurkami i własnoręcznie wykonanymi upominkami z gliny. „Kodowanie, projektowanie i szukanie własnych rozwiązań”- kreatywne warsztaty dla rodziców i dzieci. Celem warsztatów było zapoznanie rodziców z pojęciem kreatywność oraz sposobami jej rozwijania w przedszkolu oraz praktyczne wykorzystanie pomocy edukacyjnych w realizacji projektu unijnego ,,Bartoszyckie przedszkola stawiają na kreatywność i języki obce”

,,Dzień Dziecka w przedszkolu”
31 maja świętowaliśmy Dzień Dziecka, który odbył się w tym roku na podwórku przedszkolnym.
Były zabawy taneczne , integracyjne i konkursy prowadzone przez instruktora .Wesoły nastrój w tym dniu dopełniły bańki mydlane i pyszne lody.

,,Fizyka dla Smyka”
3 czerwca odbyły się zajęcia z fizyki ,,Magnetyzm i jego tajemnice”. Dzieci miały możliwość wykonywania samodzielnych doświadczeń w celu poznania właściwości magnesu i jego zastosowania w naszym codziennym życiu oraz w niektórych zabawkach dla dzieci.

,,Titanic”
5 czerwca zostaliśmy zaproszeni przez Warsztaty Terapii Zajęciowej na przedstawienie
,,Titanic” w wykonaniu naszych nieco starszych kolegów. Serdecznie im za to dziękujemy.
,, Wycieczka na łąkę’

10 czerwca mali badacze przyrody zgłębiali tajemnice owadów i kwiatów, które można spotkać na pobliskiej łące. Dzieci uczyły się rozpoznawać rumianki, chabry , koniczynę , próbowały też przez lupę obserwować mrówki i biedronki.

,,Afryka Kazika”
12 czerwca wybraliśmy się po raz pierwszy autobusem do Bartoszyckiego Domu Kultury na przedstawienie ,,Afryka Kazika” w wykonaniu aktorów z Krakowa. Najbardziej jednak spodobała się dzieciom wyprawa autobusem, niektórzy jechali nim pierwszy raz.

A już wkrótce czeka nas wycieczka do Galin – zwiedzanie mini Zoo oraz przejażdżka prawdziwym wozem.
Serdecznie dziękujemy Dzieciom i Rodzicom za cały ten rok i życzymy wszystkim wesołych wakacji.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content