Listopad w grupie „Żabki”Witajcie kochani w listopadzie, a oto nasze najważniejsze wydarzenia:

1. Już od października uczestniczymy w zajęciach z kreatywności, realizowanych w oparciu o projekt ,,Bartoszyckie przedszkola stawiają na kreatywność i języki obce”, podczas których staramy się rozwijać logiczne myślenie, wyobraźnię, koncentrację uwagi oraz umiejętności językowe.

2.Na początku listopada uczestniczyliśmy w wycieczce do parku, gdzie podziwialiśmy jesienną przyrodę, obserwowaliśmy zmiany w wyglądzie drzew i zastanawialiśmy się z jakiego drzewa spadł ten lub inny listek.

3.Uroczyście obchodziliśmy 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości, poznaliśmy symbole narodowe- wykonaliśmy wspólnie godło Polski, malowaliśmy flagi, oglądaliśmy piękny występ naszych starszych kolegów i śpiewaliśmy Hymn Polski podczas akcji ,, Rekord dla Niepodległej”.

4. Rozmawialiśmy o jesiennej, deszczowej pogodzie – zastanawialiśmy się, jak w taką pogodę można się ubrać, malowaliśmy parasolki i deszczowe chmurki.

5. Uczestniczyliśmy w przedszkolu w spotkaniu z panią bibliotekarką, która zaprezentowała nam wiersze J. Tuwima i J. Brzechwy.

6. Odwiedziliśmy pobliską bibliotekę, aby dowiedzieć się jak można wypożyczać książki a także zapoznaliśmy się ze sposobem przygotowania się jeża do nadchodzącej zimy.

7. Zostaliśmy zaproszeni na Święto Pluszowego Misia do biblioteki. Poznaliśmy historię powstania maskotki pluszowego misia, oglądaliśmy bajki o misiach, rozwiązywaliśmy ciekawe zadania, a na koniec wręczyliśmy misiowi w prezencie- słoiczek pysznego miodku- przecież misie lubią go najbardziej. Dziękujemy Pani Agnieszce za zaproszenie.

Następna porcja wiadomości w grudniu – do zobaczenia…

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content