Leśniczy w naszym przedszkoluJuż od wielu lat, w ramach współpracy, nasze przedszkole odwiedza leśniczy z Nadleśnictwa Bartoszyce. Spotkanie z Panem Mateuszem tym razem odbyło się pod hasłem ”Zima w lesie, jak radzą sobie jego mieszkańcy?” Leśniczy opowiadał o trudach okresu zimowego w lesie, sposobach radzenia sobie zwierząt w tym trudnym czasie oraz jak możemy pomóc zwierzętom przetrwać zimę. Pan Mateusz zapoznał  nas z przedstawicielami ptaków i ssaków, które można spotkać na naszych terenach. Uczył nas również prawidłowo karmić ptaki w naszych karmnikach.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z grup: „Biedronki”, „Słoneczka”, „Motylki” i „Skrzaty”. Na zakończenie otrzymaliśmy karmę dla ptaszków. W spotkaniu została wykorzystana tablica interaktywna.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content