Kronika październikowych wydarzeń grupy „Zajączki”Podczas zajęć dowiedzieliśmy się jakie są owoce krajowe, zagraniczne; rozpoznawaliśmy warzywa uprawiane w naszych ogródkach. Wykonaliśmy jesienne prace plastyczne: drzewa, owoce.

Bardzo często podczas dodawania i odejmowania używaliśmy materiału przyrodniczego – kasztanów, żołędzi.

Z własnej inicjatywy bawiliśmy się w kąciku lekarskim. Przy pomocy stetoskopu sprawdzaliśmy tętno naszego serduszka i serduszka kolegów.

Wzięliśmy udział w ekologicznym konkursie plastycznym zorganizowanym przez ZGO Bartoszyce pod  tytułem „Zrób coś nowego z czegoś starego”. Lena S., Nastka, Ala, Kamil za udział w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody. GRATULUJEMY!

Nasze przedszkole i nasza grupa bierze udział w ogólnopolskim projekcie ekologicznym „Ekokulturalne przedszkole”. W projekcie otrzymaliśmy już certyfikat w kategorii „Ekoplastyka”. Aby otrzymać ten certyfikat wykonaliśmy samochody z pudełek i rolek po papierze toaletowym.

Dzieci z grupy „Zajączki”  poznały zasady ruchu drogowego. Było przy tym wiele zabawy i radości. Przedszkolaki zaznajomiły się z zasadami bezpieczeństwa drogowego, sygnalizacją świetlną oraz znakami drogowymi. Dzieci szybko odnalazły się w tej tematyce, wykazując duże zaangażowanie.

Zajęcia uatrakcyjniły nam gadżety od mamy Ali: książeczki o ruchu drogowym, pt. „Koloruj i ucz się z Budim”, kredki, balony oraz odblaski, które zabierzemy ze sobą do domu. Bardzo dziękujemy pani Dominice!

Z inicjatywy dzieci w grupie „Zajączki” odbyło się Halloween.  Wspólnie z rodzicami włączyliśmy się w akcję „Góra grosza”.

Swoje święto w tym miesiącu obchodził Olek Ferdycz. Wszyscy otrzymaliśmy od Olka słodki poczęstunek. Wszystkiego najlepszego Olku!!!

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content