Kronika najważniejszych wydarzeń grupowych w listopadzie i grudniu 2020 r. w grupie „Misiaki”Listopad  i Grudzień 2020r:                                                  

W miesiącu listopadzie i grudniu rozmawialiśmy dużo na temat Święta Niepodległości, historii naszego kraju, symboli narodowych i postaw patriotycznych naszych przodków. Włączając się w obchody  święta 11 listopada zaśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu, o godz. 11.11 włączając się do akcji MEN „Polska do Hymnu”. Aby ten dzień był jeszcze bardziej uroczysty zaśpiewaliśmy również piosenkę „Jestem Polakiem” oraz zatańczyliśmy taniec z wachlarzami w kolorach biało-czerwonych.

„W rytmie serc” odbyła się zabawa z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, którą poprowadziły Panie Ania i Beatka. Uśmiechu i radości było mnóstwo.

Zrealizowaliśmy drugi moduł innowacji pedagogicznej „Emocja” pod hasłem „Wyobraźnia”. Wysłuchaliśmy ciekawych opowiadań, wykonaliśmy kilka prac korzystając z aplikacji Quiver, w ramach kodowania na dywanie wykonaliśmy żółty balonik.

Uroczyście obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia, który w tym roku przygotowała dla nas i poprowadziła Pani Monika.

Amelka i Wojtuś wykonali prace i wzięli udział w konkursie plastycznym „Mój wymarzony czystojak do dezynfekcji”. Otrzymali pamiątkowe dyplomy. Serdecznie im gratulujemy.

Przez wiele dni przygotowywaliśmy się do wystawienia Jasełek Bożonarodzeniowych. Nasz występ wypadł wyśmienicie. Piękna oprawa muzyczna i dekoracja, wzruszające słowa piosenek i wdzięczne układy taneczne sprawiły, że wszyscy poczuli atmosferę Świąt.

Wraz z rodzicami włączyliśmy się do wielu akcji podjętych przez przedszkole, a były to:

  • zbiórka karmy dla schroniska dla zwierząt w Sędławkach,
  • wykonanie „Łańcucha dobra”, którego łącznie w naszej grupie powstało 216 m.
  • samodzielne wykonanie w domu kartek świątecznych i przekazanie słodkich upominków podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Bartoszycach, czyli udział w akcji MEN „Razem na Święta”.
  • przekazanie wykonanych przez nas ozdób choinkowych na oddział covidowy bartoszyckiego szpitala.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content