Kronika najważniejszych wydarzeń grupowych „Misiaków”Witamy po wakacjach!

W tym roku szkolnym jesteśmy grupą VI o nazwie „Misiaki”. Jest nas 19-ro, w tym 8 dziewczynek i 11 chłopców. Mamy dwie nowe koleżanki i jednego nowego kolegę, których serdecznie witamy w naszym gronie.

Nasza nowa sala bardzo nam się podoba. Jest  w niej dużo zabawek, gier i układanek, które pomogą nam w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności.  A czego nauczyliśmy się  do tej pory zobaczcie sami.

Wrzesień 2020r:

Rozmawialiśmy o sposobach spędzania wakacji, o ciekawych miejscach odwiedzonych w czasie przerwy wakacyjnej i wydarzeniach, które zapamiętaliśmy. Utrwaliliśmy zasady zachowania w grupie, korzystania z szatni, łazienki oraz bezpieczeństwa na terenie przedszkolnego budynku, podwórka oraz naszej sali nie zapominając o postępowaniu zgodnym z wytycznymi  GIS i zachowywaniu reżimu sanitarnego. Ustaliliśmy wspólnie kodeks przedszkolaka, abyśmy wszyscy dobrze wiedzieli czego od nas oczekują dorośli, jakie zachowania są właściwe. Otrzymaliśmy od strażaków maseczki, które wręczyliśmy naszym rodzicom. Wszyscy musimy dbać o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

15 września obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Kropki włączając się tym samym do obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki , czyli święta kreatywności, odwagi i zabawy. W tym roku realizujemy innowację pedagogiczną, którą jest Międzynarodowy projektu „Emocja” a Dzień Kropki jest jej początkiem. Zrealizowaliśmy już pierwszy moduł „Kreatywność”. Na zajęciach korzystaliśmy z aplikacji Quiver i „ożywialiśmy” narysowane przez nas kropki. Nasi rodzice na namową Pani mają już taką aplikację w swoich telefonach. Możemy „ożywiać różne obrazki. Nauczyliśmy się kilku podstawowych słów w języku migowym: dzień dobry, do widzenia, dziękuję, proszę i przepraszam.

18 września  uroczyście obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Jak co roku były zabawy taneczne, ruchowe i o charakterze sportowym, śpiew i dużo humoru.  Z powodu konieczności zachowania  reżimu sanitarnego zabawa odbyła się w naszej sali. W dniu naszego święta atrakcją był poczęstunek słodkim tortem oraz upominki otrzymane od rodziców.

30 września  obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Koleżanki z naszej grupy zaśpiewały nam 100 lat i wręczyły miły upominek, były to dyplomy i słodka niespodzianka. W tym dniu nasz kolega Kacper wraz z tatą zrobili nam również niespodziankę i przynieśli do spróbowania owoc kiwano. Pierwszy raz jedliśmy taki owoc, który smakiem przypominał ogórka. A wyhodowała go w swoim ogrodzie babcia Kacperka.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content