Kronika najważniejszych wydarzeń grupowych „Misiaków”Listopad 2019 r:

W tym miesiącu rozmawialiśmy dużo na temat Święta Niepodległości, historii naszego kraju, symboli narodowych i postaw patriotycznych naszych przodków. Włączając się w obchody święta 11 listopada nauczyliśmy się słów 4 zwrotek hymnu, który odśpiewaliśmy o godz. 11.11 włączając się do akcji „Polska do Hymnu”.

Dowiedzieliśmy się również o tym jak przygotowują się zwierzęta do zimy oraz jak należy dbać o swoje zdrowie i czym jest piramida żywieniowa.

Wraz z rodzicami włączyliśmy się do wielu akcji podjętych przez przedszkole. W ramach zadania „Rozwijam swoją kreatywności w domu” wykonaliśmy prace „Kolorowa parasolka na jesienne dni”.

8 listopada wysłuchaliśmy koncertu pieśni patriotycznej w wykonaniu p. Krzysztofa Kowalskiego a następnie wykonaliśmy ogromną flagę , która zdobiła hol naszego przedszkola.

14 listopada po raz pierwszy w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Cukrzycy. Obejrzeliśmy bajkę o „Cukiereczku”, który tak jak kolega z naszej grupy boryka się z tą chorobą. Rodzice przychodząc do przedszkola mierzyli sobie poziom cukru we krwi, otrzymali również ulotki informacyjne dotyczące tej choroby.

18 listopada wybraliśmy się na wycieczkę do Nova Mazur Design sp. z o.o, podczas której poznaliśmy miejsce pracy naszych rodziców. Dziękujemy rodzicom za możliwość poznania odrobiny świata dorosłych i zdobywanie wiedzy na temat preorientacji zawodowej.

28 listopada byliśmy w Bibliotece Miejskiej na spotkaniu z okazji Dnia Pluszowego Misia. Jak zawsze bardzo dobrze się tam bawiliśmy: rozwiązywaliśmy zagadki, słuchaliśmy bajki i wykonywaliśmy ciekawe zadania.

Ponadto wraz z rodzicami włączyliśmy się do akcji wolontariatu „Kup pan szczotkę” pomagając dzieciom w Afryce i „Łańcuch dobra”, którego łącznie w naszej grupie powstało 118 m.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content