Kronika najważniejszych wydarzeń grupowych „Misiaków”Październik 2019 r:

W tym miesiącu rozmawialiśmy o jesieni. Wiemy, że jest to bogata i kolorowa pora roku. Wykonaliśmy wiele ciekawych prac plastycznych, poznaliśmy charakterystyczne zjawiska atmosferyczne pojawiające się jesienią. Wspólnie z rodzicami w ramach zadania „Rozwijam swoją kreatywności w domu” wykonaliśmy prace z wykorzystaniem suszonych liści, które zdobiły naszą salę.

2 października uczestniczyliśmy w Święcie Pieczonego Ziemniaka. Była muzyka i zabawa z rodzicami oraz smaczne jedzonko, które przygotowały nasze panie kucharki.

8 października odwiedzili nas starsi koledzy ze szkoły i przeczytali nam bajkę w ramach „Chwilki literackiej”.

9 października rozmawialiśmy o bezpieczeństwie realizując temat „Moje bezpieczeństwo w przedszkolu i na drodze”. Ustaliliśmy drogę ewakuacyjną, którą musimy pokonać w razie pożaru. Umiemy już rozpoznawać znaki i symbole umieszczone na korytarzach i klatkach schodowych. Znamy numery alarmowe. Utrwalamy adresy zamieszkania.

O bezpieczeństwie na drodze dowiedzieliśmy się na spotkaniu z policjantami.

21 października wybraliśmy się na wycieczkę do parku i na ogródki działkowe. W parku przyglądaliśmy się opadającym liściom, zgadywaliśmy, z którego drzewa pochodzą i jak się nazywają. W parku obserwowaliśmy prace porządkowe wykonywane w ogrodzie jesienią. Rozpoznawaliśmy drzewa owocowe.

24 października poszliśmy do biblioteki i samodzielnie wypożyczyliśmy książki do czytania.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content