Kronika najważniejszych wydarzeń grupowych „Misiaków”Witamy po wakacjach!

W tym roku szkolnym jesteśmy grupą III o nazwie „Misiaki”. Jest nas 19-ro, w tym 6 dziewczynek i 13 chłopców. Mamy nową koleżankę i kilku nowych kolegów, których serdecznie witamy w naszym gronie.

Nasza nowa sala bardzo nam się podoba. Jest w niej dużo zabawek, gier i układanek, które pomogą nam w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności. A czego nauczyliśmy się do tej pory zobaczcie sami.

Wrzesień 2019 r:

Rozmawialiśmy o sposobach spędzania wakacji, o ciekawych miejscach odwiedzonych w czasie przerwy wakacyjnej i wydarzeniach, które zapamiętaliśmy. Utrwaliliśmy zasady zachowania w grupie, korzystania z szatni, łazienki oraz bezpieczeństwa na terenie przedszkolnego budynku, podwórka oraz naszej sali. Ustaliliśmy wspólnie kodeks przedszkolaka, abyśmy wszyscy dobrze wiedzieli czego od nas oczekują dorośli, jakie zachowania są właściwe.
16 września obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Kropki włączając się tym samym do obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki , czyli święta kreatywności, odwagi i zabawy. Mieliśmy do wykonania kilka zadań, np.: znaleźć drugą część kropki, znaleźć drugą kropkę w tym samym kolorze, połączyć z kropką rurkę tego samego koloru, wyczarować z kropki ludzika. W przyszłym roku zabawę na pewno powtórzymy.

20 września uroczyście obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Jak co roku były zabawy taneczne, ruchowe i o charakterze sportowym, śpiew i dużo humoru. Ponadto odwiedzili nas rodzice i wszyscy otrzymaliśmy Medal Przedszkolaka i słodki upominek.

26 września mieliśmy niezwykłe spotkanie z prawdziwym spadochroniarzem, komandosem z Dziwnowa. Ciekawiła nas opowieść prawdziwego żołnierza, a każdy chłopiec marzył dziś o takiej pracy i przygodzie.

30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Koleżanki z naszej grupy zaśpiewały nam 100 lat i otrzymaliśmy miły upominek – muszkę z napisem „Super Chłopak” i oczywiście słodką niespodziankę. Ponadto w tym dniu odwiedził nas Miś maskotka Legii Warszawa, który współpracując z Bartoszyckim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji namawiał nas do aktywności fizycznej i uprawiania sportu.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content