Kronika marcowych i kwietniowych wydarzeń grupy „Zajączki”* Z inicjatywy dzieci odbył się w grupie „Dzień Kosmosu”. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola różne ciekawostki o kosmosie – informacje znalezione w książkach, internecie, czasopismach. Podczas zajęć dzieci  poszerzyły wiedzę o kosmosie i planetach.  Wysłuchały bajki o astronomii i sposobach obserwacji kosmosu. Na zakończenie wykonaliśmy „Ufoludka” – pracę plastyczną z kółek.

* Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy przygotowaliśmy inscenizację ruchową wymyślonego wierszyka o „Zajączkach”, a Szymon M. otrzymał główną nagrodę za wykonanie  gry logopedycznej.

* Obchodziliśmy Światowy Dzień Matematyki.

*W oczekiwaniu na wiosnę , poznawaliśmy jej pierwsze oznaki, wspólnie wykonaliśmy plakat jaskółki.

*Bawiliśmy się usprawniając swoją integrację sensoryczną , szczególnie układ przedsionkowy.

*Braliśmy udział w konkursie plastycznym pt „Wielkanocne jajko na sportowo”

* Obchodziliśmy Światowy Dzień Dzieci z Zespołem Downa.

*„Czyste powietrze wokół nas”- kontynuowaliśmy realizację Programu Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej. Za pomocą zmysłu węchu rozpoznawliśmy różne zapachy.

*Uczyliśmy się o Unii Europejskiej:znamy flagę i hymn Unii Europejskiej, poznaliśmy ciekawostki związane z niektórymi państwami, np. Niemcami, Włochami i Francją. Zrobiliśmy włoską pizzę, wzięliśmy udział     w dziecięcym pokazie mody.

*Wspólnie świętowaliśmy urodziny: Olka Sz., Sebastiana i Lenki B. – Jubilatom złożyliśmy najserdeczniejsze życzenia.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content