Kronika listopadowych wydarzeń grupy „Zajączki”Jesienne inspiracje w „Zajączkach”- przez cały miesiąc poznawaliśmy różne wiadomości na temat jesieni w lesie, w ogrodzie i w parku. Podczas spacerów obserwowaliśmy opadające kolorowe liście i owoce drzew oraz zbieraliśmy dary jesieni- liście, kasztany, żołędzie. Zainspirowani barwnymi krajobrazami, wykonywaliśmy kolorowe, jesienne prace plastyczne. Bawiliśmy się wesoło, a nasze prace umieściliśmy na naszej grupowe wystawie. W ramach działań nowatorskich „Z przyrodą za pan brat” dzieci dowiedziały się, czy wiatr psoci czy pomaga?

Obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę- poprzez udział w zajęciach plastycznych i edukacyjnych poznawaliśmy dzieje Polski i Polaków oraz polskie symbole narodowe.

Ala, Olek F. i Olek Sz.- odebrali w Bartoszyckim Domu Kultury nagrody i dyplomy za udział w Konkursie na Kokardę Narodową- Olek F.- I miejsce, Olek Sz.- III miejsce,
Ala- wyróżnienie. Gratulujemy!

Dwukrotnie byliśmy w Bartoszyckim Domu Kultury : na przedstawieniu „Pokahontas” i przedstawieniu interaktywnym „Żółwik Tomcio ratuje świat”.

Obchody Dnia Pluszowego Misia- 25 listopada swoje święto obchodził najmilszy, najprawdziwszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś! Do wspólnej zabawy z misiem zaprosiła nas Miejska Biblioteka Publiczna w Bartoszycach.

W czwartek 28 listopada odwiedziły naszą grupę dziewczynki w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu ZSP nr 2 w Bartoszycach.

Uczestniczyliśmy w warsztatach bębniarskich – doskonaliliśmy poczucie rytmu oraz wystukiwaliśmy rytmy i melodie na bębnach.

Uczestniczyliśmy w kolejnych zajęciach z kodowania. Układaliśmy figury geometryczne wg kodu na drzewku logicznym.

Wspólnie świętowaliśmy urodziny Gabrysia i Arturka – Podczas przyjęć odbyło się mnóstwo gier i zabaw integracyjnych. Wszyscy śpiewaliśmy piosenki i graliśmy na instrumentach perkusyjnych. Na zakończenie zabaw tworzyliśmy piękne koło, w środku którego miejsce zajmowali jubilaci. Śpiewaliśmy głośne „Sto lat” i składaliśmy życzenia urodzinowe.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content