Kronika listopadowych i grudniowych wydarzeń grupy „Zajączki”„Szkoła tuż, tuż….” Pilnie przygotowujemy się do szkoły: poznajemy literki, ćwiczymy spostrzegawczość i percepcję wzrokową, próbujemy czytać sylaby i pierwsze wyrazy, wykorzystujemy kodowanie i programowanie. Rozwijamy wyobraźnię tworząc swoje obrazki.

Podczas zajęć, w ramach projektu „Ekokulturalne przedszkole”, dowiedzieliśmy się jakie to są ekologiczne zakupy; zorganizowaliśmy sobie ekologiczny sklepik, wykonaliśmy ekologiczne torby papierowe.

Obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę – po raz kolejny obchodziliśmy to święto. W tym roku jednak trochę inaczej. Podczas realizacji tematu kompleksowego utrwaliliśmy dzieje Polski i Polaków oraz  polskie symbole narodowe. Obejrzeliśmy również prezentację multimedialną o historii naszego miasta Bartoszyce. Podczas realizacji tematu o historii Bartoszyc połączyliśmy się on-line z Panią Barbarą Knifką z Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej i obejrzeliśmy legendę o Gustebaldzie i o Łynie. Wykonaliśmy również wiele prac plastycznych. Ułożyliśmy również symbole narodowe na macie do kodowania. Na zakończenie dnia poszliśmy pod Dąb dla Niepodległej i zapaliliśmy znicz pamięci.

Obchody Dnia Pluszowego Misia – 25 listopada swoje święto obchodził najmilszy, najprawdziwszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś! 

Po raz drugi włączyliśmy się w akcję charytatywną „Łańcuch dobra”, której pomysłodawcą jest białostockie Stowarzyszenie „Pro Salute”. Przedsięwzięcie realizowane jest z myślą o dzieciach z dystrofią mięśniową czyli zanikiem mięśni. Akcja ma charakter symboliczny, by pokazać chorym dzieciom, że nie są same w chorobie. Wykonaliśmy 512 metrów łańcucha choinkowego i zajęliśmy I miejsce w przedszkolnym konkursie.

Włączyliśmy się w akcję „Pomagamy zwierzętom ze schroniska”

3 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych- obejrzeliśmy inscenizacje przygotowane przez nasze Panie, ukazujące historie dwóch niepełnosprawnych dziewczynek, wzięliśmy udział w zabawach muzyczno- ruchowych oraz wykonaliśmy wspólnie plakat „W rytmie serc”.

W ramach akcji #Razem na Święta# – wykonaliśmy kartkę z życzeniami świątecznymi, którą wysłaliśmy do podopiecznych Stowarzyszenia Pro Salute – dzieci z dystrofią mięśniową.

Przez cały miesiąc poznawaliśmy zwyczaje i tradycje Bożonarodzeniowe. Zainspirowani świąteczną atmosferą, wykonywaliśmy ozdoby choinkowe oraz dekoracje świąteczne, którymi udekorowaliśmy naszą choinkę. Dziękujemy mamie Lenki B. za wspaniałe bombki z naszymi imionami.

Z okazji Mikołajek odwiedził nas św. Mikołaj, który niepostrzeżenie podłożył nam prezenty pod choinkę. Sprawił nam wielką radość, gdyż przyniósł gry i układanki, przygotowujące nas do pójścia do szkoły- dziękujemy Radzie Rodziców naszego przedszkola. Dziękujemy również naszym małym Mikołajom- mamie Ali, mamie Olka Sz. za dodatkowe upominki.

Wspólnie świętowaliśmy urodziny Gabrysia i Arturka, Lenki S. i Adasia – Podczas przyjęć odbyło się mnóstwo gier i zabaw integracyjnych. Wszyscy śpiewaliśmy piosenki i graliśmy na instrumentach perkusyjnych. Na zakończenie zabaw tworzyliśmy piękne koło, w środku którego miejsce zajmowali jubilaci. Śpiewaliśmy głośne „Sto lat” i składaliśmy życzenia urodzinowe, a po życzeniach przychodził czas na pyszny poczęstunek.

Do usłyszenia w styczniu!

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content