Jesienne wydarzenia w grupie „Motylki”Jesień, to kolorowa i wyjątkowa pora roku, a także bardzo obfitująca w ciekawe wydarzenia.

Ponieważ bierzemy udział w projekcie eTwinning „Kolorowe pory roku w przedszkolu” to poznaliśmy dary z sadu i z ogrodu. Wiemy już jakie kolory występują o tej porze roku. Kiedy za oknem  jesień i drzewa zaczynają zmieniać swoje barwy zainspirowani jesiennymi zmianami w przyrodzie wykonaliśmy jesienne drzewka, maczając nasze rączki w farbie.  Podczas zajęć z ciekawością dotykaliśmy, wąchaliśmy i  próbowaliśmy owoców i warzyw, a zabawa w klasyfikowanie warzyw pod względem koloru, wielkości czy kształtu to już sama przyjemność – nie ma to jak nauka poprzez zabawę. Po takiej lekcji wykonaliśmy pyszny sok owocowo-warzywny, który ze smakiem wszyscy wypiliśmy. Wiemy jak zrobić ulubiony kolor pani Jesieni – pomarańczowy, ponieważ nauczyliśmy się tego podczas mieszania bibuły w wodzie.  Zbieraliśmy liście, kasztany i żołędzie, a z nich wyczarowaliśmy ludziki i ślimaki oraz układaliśmy różne kształty. Wykorzystując piękną pogodę wyszliśmy na podwórko, żeby trochę się poruszać i pooddychać świeżym powietrzem.

Bierzemy również udział w projekcie Wyzwania Bociana Teodora. Zdobyliśmy już trzy odznaki: Artystyczna Dusza, Kuchcikowy Mistrz oraz Zdrowy Osiłek. Jesteśmy bardzo dumni z siebie, że daliśmy radę.

W październiku swoje urodziny obchodzili: Juliusz, Mateusz i Antosia. Przedszkolakom życzymy wszystkiego najlepszego!

Przed nami kolejne wyzwania, na które czekamy z niecierpliwością. Do usłyszenia!

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content