Jesienne wydarzenia „Skrzatów”W listopadzie:

*Realizowaliśmy temat kompleksowy: „Kocham mój kraj -Dzień odzyskania niepodległości”.

Dowiedzieliśmy się co to jest niepodległość, poznaliśmy historię powstania państwa polskiego, poznaliśmy symbole narodowe, nauczyliśmy się I zwrotki Hymnu polskiego. Wykonaliśmy Flagusie, wspólną Flagę Polski z naszych rączek, a także biało – czerwone kotyliony. Uczestniczyliśmy w akcji „Szkoła do hymnu”.

*Przystąpiliśmy do projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury” i realizujemy moduł „Mały miś w świecie emocji”. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się co to są emocje. Umiemy je rozpoznawać, naśladować. Zaprzyjaźniliśmy się z nowym lokatorem naszej grupy – małym misiem. Nazwaliśmy go Kuleczka. Zorganizowaliśmy sobie pudełko emocji i gromadzimy w nim różne rzeczy z nimi związane, a także te, które pomogą nam sobie radzić z emocjami.

*25 Listopada wspólnie z Misiową Mamą uczestniczyliśmy w obchodach Święta Pluszowego Misia. Wysłuchaliśmy Bajkę o Misiu Bruno i wykonaliśmy zadanie specjalne – ułożyliśmy wspólnie misia z klocków. Otrzymaliśmy certyfikat od Misiowej Mamy.

*Kontynuujemy naszą przygodę z kodowaniem.  Wyszukujemy figury na podstawie zakodowanych informacji /kształt, kolor, wielkość, grubość/. Odwzorowywujemy układy kubeczków.

*Urodziny w Listopadzie obchodziła Nadia, Lenka i Klara. Jubilatkom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

 

W grudniu:

* Realizowaliśmy temat kompleksowy:  Niepełnosprawni są wśród nas”. Dowiedzieliśmy się, kim jest osoba niepełnosprawna i jakie ma ograniczenia. Obejrzeliśmy film o przyjaźni dziewczynki z chłopcem poruszającym się na wózku. Poznaliśmy historię psa o imieniu Pip, który chciał zostać psem przewodnikiem osób niewidomych. Wykonaliśmy plakat „W rytmie serca”. W Międzynarodowym Dniu Osób Niepełnosprawnych uczestniczyliśmy we wspólnych zabawach z myszkami.

*Odwiedził nas Mikołaj i przyniósł nam mnóstwo prezentów. Było wspaniale.

*W ramach projektu „Mały miś w świecie emocji” dowiedzieliśmy się, czym jest radość. Określaliśmy poziom naszych emocji na termometrze uczuć. Zrobiliśmy słoik dobrych chwil.

*Przygotowywaliśmy się do Świąt Bożego Narodzenia. Poznaliśmy zwyczaje świąteczne, ubraliśmy choinkę, ozdabialiśmy pierniki, które upiekła nam Antosi mama. Obejrzeliśmy teatrzyk „Wigilijna opowieść”/online/.  Uczestniczyliśmy w akcji „Łańcuch dobra”. Przygotowaliśmy ozdoby świąteczne dla chorych na oddziale cowidowym w Szpitalu w Bartoszycach. Uczestniczyliśmy w akcji „Zadania adwentowe Misiowej Mamy” – wykonywaliśmy zadania w przedszkolu i w domu.

*Dziękujemy wszystkim dobrym Mikołajom!!! Życzymy wszystkim zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia i wymarzonych prezentów.

Do zobaczenia w styczniu 2021.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content