Integracyjne Przedszkole „zaświeciło na niebiesko” dla autyzmu2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. Nasze przedszkole, jak co roku  w sposób uroczysty uczciło ten dzień, realizując główny cel, jakim jest  propagowanie i rozpowszechnianie wiedzy na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu, kształtowanie postaw poszanowania dla „inności”, tolerancji i akceptacji.

W związku z obecną sytuacją epidemiczną w kraju i obowiązującymi obostrzeniami nasze obchody przyjęły dwie formy: w przedszkolu oraz w domach przedszkolaków podczas zajęć prowadzonych zdalnie. W akcie solidaryzmu z osobami cierpiącymi na autyzm budynek i sale przedszkolne zostały udekorowane niebieskimi akcentami, a dzieci, uczęszczające do przedszkola, nauczyciele i pracownicy „zaświecili na niebiesko” – ubierając się na ten kolor. Dzieci, wzięły udział w zajęciach, podczas których poruszano zagadnienia związane z spektrum autyzmu, których podsumowaniem było wykonanie plakatów, ukazujących ich odczucia i postawy wobec rówieśników autystycznych.

Również przedszkolaki, przebywające w domach wraz z rodzicami aktywnie włączyli się w obchody. Z zaangażowaniem przygotowali w mieszkaniach aranżacje, dekoracje w odcieniach koloru niebieskiego, w świetle których wykonali sobie zdjęcia, które zostaną uwiecznione na stronie internetowej naszego przedszkola.

Zwieńczeniem obchodów Dnia Autyzmu, było oświetlenie na niebiesko budynku przedszkola w nocy z 1 na 2 kwietnia. W ten sposób społeczność przedszkolna jeszcze bardziej podkreśla ważność święta, a także solidaryzuje się z osobami cierpiącymi na autyzm i ich rodzinami.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content