Grudzień w Żabkach



3 grudnia obchodziliśmy w przedszkolu ,,Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych”. Dzieci uczestniczyły w spotkaniu z panem Dariuszem Kuśnierzem, niepełnosprawnym sportowcem, obejrzały prezentację oraz bajki o psie Clifordzie.

Tego dnia odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Jak spędzam czas z moim niepełnosprawnym kolegą”. I miejsce zajęła Nina Kobuszewska, która wykonała piękną pracę z rodzicami. Serdecznie gratulujemy, ale dziękujemy również Adasiowi Barbarowicz i Amelce Wilczek za udział w konkursie.

5 grudnia uczestniczyliśmy w spotkaniu z panem leśniczym, który opowiadał o przygotowaniu się zwierząt leśnych do zimy. Dzieci poznały zwyczaje zwierząt oraz sposoby udzielania im pomocy np. dokarmianie ptaków zimą.

6 grudnia odwiedził nas Mikołaj, który obdarował słodkimi niespodziankami.

W dniu 14 grudnia ,,Żabki” zostały pasowane na ,,prawdziwych przedszkolaków”. W obecności swoich rodziców złożyły przyrzeczenie na ręce pani dyrektor Anny Trzcińskiej, która czarodziejską kredką pasowała każdego malucha na dzielnego i wesołego przedszkolaka. Przedszkolną uroczystość zaszczyciła swoją obecnością wiceburmistrz Bartoszyc pani Monika Rejf, która wręczyła przedszkolakom dyplomy i obdarowała je słodką niespodzianką. Uroczystość uświetnił tort w kształcie żabki oraz wielka żabia piniata. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za udział i pomoc w zorganizowaniu uroczystości.

W grudniu swoje trzecie urodzinki obchodził Czarek- składaliśmy mu najlepsze życzenia.

W grudniu przybliżaliśmy dzieciom zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe, ubieraliśmy wspólnie choinkę, przygotowywaliśmy prace świąteczne, wykonaliśmy stroiki z prawdziwych świerkowych gałązek a także uczyliśmy się pięknych polskich kolęd.

Z niecierpliwością czekamy na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia a wszystkim składamy najlepsze świąteczne życzenia i wymarzonych prezentów pod choinkę.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content