Grudzień w grupie „Misiaki”Kronika najważniejszych wydarzeń grupowych, które odbyły się w grudniu 2018 r. w grupie „Misiaki”.

Pierwszy tydzień miesiąca minął nam w atmosferze przygotowań do bardzo ważnego wydarzenia w życiu każdego malucha, czyli uroczystości „Pasowania na Przedszkolaka”. Uczyliśmy się wierszy, piosenek i tańców, by zaprezentować swoje umiejętności przed rodzicami i zaproszonymi gośćmi. Uroczystość odbyła się w pięknie udekorowanej sali. Były momenty radości i wzruszenia oraz oczywiście uśmiech na twarzach. Nasze panie i rodzice są z nas dumni, bo wszystko wypadło wyśmienicie.

Poznawaliśmy później tradycje świąteczne podczas realizacji tematu kompleksowego „Kochamy świąteczny czas spędzony w rodzinnym gronie”. Umiemy śpiewać piosenki i wyrecytować wiersz o Mikołaju. Chętnie słuchamy muzycznej „Bajki o Świętym Mikołaju”.

Mieliśmy okazję poznać go osobiście, gdy przyszedł do nas 6 i 20 grudnia przynosząc słodkości i prezenty.

Wysłuchaliśmy koncertu Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod hasłem „Kolędy świata”.

Włączyliśmy się akcji „Bombka dla przedszkola”. Naszymi bombkami udekorowane są choinki na holach przedszkola.

Oglądaliśmy przedstawienie Jasełkowe w wykonaniu przedszkolaków z grupy „Biedronki”. Wspaniale odegrane role, piękna dekoracja i niepowtarzalna atmosfera wprowadziły nas w świąteczny nastój.

Wspólnie z rodzicami każdy z nas wykonał w domu portret Mikołaja i nasze prace wręczyliśmy Uczestnikom Warsztatów Terapii Zajęciowej na spotkaniu w naszym przedszkolu. W ten sposób włączyliśmy się jako wolontariusze do ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej Panią Annę Zalewską akcji „Razem na Święta”.

Przyłączyliśmy się również do akcji zbierania karmy dla zwierząt ogłoszonej przez grupę „Biedronki”.

Oglądaliśmy przedstawienie pt.: „Śniegowy bałwanek”, dzięki któremu zrozumieliśmy jak ważna jest w życiu miłość i oddanie.

Kolędowaliśmy wspólnie z zespołem Autsajt. Kolędy, pastorałki i piosenki o tematyce bożonarodzeniowej bardzo nam się podobały.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content