Grudzień i styczeń w grupie „Kotki”Uczestnictwo w projekcie „Bliżej pieska”, Bal Karnawałowy czy 'Świąteczne zgadywanki”, to jedne wielu wydarzeń, które odbyły się w grupie „Kotki”.

6 grudnia – odwiedził nas Mikołaj. Dzieci opowiadały o swoich marzeniach związanych z prezentami, które chciałyby otrzymać pod choinkę .Były wspólne tańce i zabawy oraz śpiewanie piosenek o tematyce świątecznej.

12 grudnia – odbyło się spotkanie z uczniami klasy I z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 1. Podczas wspólnych zabaw integracyjnych i dowolnych dzieci mogły lepiej się poznać i zaprzyjaźnić z przyszłymi kolegami ze szkoły.

13 grudnia – odbyło się wspólne kolędowanie z zespołem Autsajt, który wprowadził nas w radosny nastrój oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

14 grudnia – odbyło się zajęcie otwarte dla dzieci i rodziców ,, Świąteczne zgadywanki”, którego celem było przybliżanie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Podczas zajęcia dzieci rozwiązywały zadania związane ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia:
– układały historyjkę obrazkową
– ubierały choinki w bombki w kształcie figur geometrycznych
– wybierały właściwe potrawy na stół wigilijny
– rozpoznawały po dotyku przedmioty, które Mikołaj ukrył w swoim worku
– dobierały podpisy do zabawek i odczytywały je.

Do zabaw ruchowych przy muzyce dzieci zaprosiły swoich rodziców. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za aktywny udział w zajęciu. 18 grudnia uczestniczyliśmy w praktycznych warsztatach udzielania pierwszej pomocy, prowadzonych przez wolontariuszy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. E. Orzeszkowej w Bartoszycach.

Grupa Kotki przystąpiła do ogólnopolskiego projektu „Bliżej pieska” zorganizowanego przez czasopismo „Bliżej Przedszkola”. Podczas realizacji projektu dzieci dowiedziały się w jaki sposób można nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczyły się właściwego zachowania wobec nich. Kotki otrzymały certyfikat , dyplomy oraz medale za udział w projekcie.

18 stycznia – odbył się Bal Karnawałowy dla dzieci. Pierwszą atrakcją były zdjęcia robione w Fotobudce. Dzieci z wielką ochotą uczestniczyły we wspólnych zabawach i konkursach przygotowanych przez wodzireja pana Marcina. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie pięknych balowych strojów.

19 stycznia – gościliśmy nasze kochane babcie i dziadków z okazji ich święta. Przygotowaliśmy Im piękny program artystyczny z humorystycznymi akcentami. Babcie i Dziadków obdarowaliśmy upominkami, laurkami i kwiatami a potem zaprosiliśmy na uroczysty poczęstunek. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w jego przygotowaniu.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content