Grudniowo- listopadowe wydarzenia w „Żabkach”W listopadzie realizowaliśmy temat kompleksowy ,, Kocham Polskę – moją Ojczyznę”, podczas którego utrwaliliśmy nasze symbole narodowe, oglądaliśmy filmy i prezentacje na temat odzyskania przez Polskę niepodległości, uczyliśmy się wierszy i piosenek patriotycznych. Do jednej z nich ,, Co to jest niepodległość” nagraliśmy teledysk, który zaprezentowaliśmy rodzicom na naszej stronie internetowej.

10 listopada wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski, biorąc udział w akcji ,, Szkoła dla Hymnu”. Mimo, że nie mogliśmy jak co roku zaśpiewać go wspólnie w Sali ruchowej, była to dla nas i tak  bardzo podniosła chwila.

16 listopada uczestniczyliśmy w spotkaniu online z panią bibliotekarką, która zapoznała nas z pięknymi bartoszyckimi legendami: o Łynie i pięknej Gustebaldzie. Teraz już wiemy, kim jest tajemniczy posąg kamienny, który znajduje się na skarpie, przy jednym z bartoszyckich skrzyżowań.

25 listopada obchodziliśmy ,,Dzień Pluszowego Misia”. Wyglądał on nieco inaczej, bo nie mogliśmy w tym roku spotkać się z ulubionym naszym misiem z biblioteki. Ale nie zabrakło również atrakcji w naszej grupie: wspólne zabawy z misiami, przypomnienie historii powstania maskotki pluszowego misia, malowanie misiów farbami i wykonanie misiowych pojemników na kredki. Oczywiście nie zabrakło wspólnych zdjęć z najwspanialszymi przyjaciółmi dziecięcych zabaw.

Wzięliśmy również udział w konkursie plastycznym, projektując stację do dezynfekcji rąk i czekamy na rozstrzygnięcie wyników. W konkursie udział wzięli: Amelka W., Michasia, Amelka Ch. i  Dawid. Serdecznie dziękuję mamie Amelki i Michasi za pomoc w przygotowaniu prac.

Wspomogliśmy również zwierzęta w Sędławkach , przynosząc im karmę, legowiska i zabawki. Dziękujemy rodzicom za to wsparcie.

W listopadzie swoje piąte urodzinki świętowała Michasia, której życzymy spełnienia marzeń.

Grudzień

3 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Dzieci w tym dniu obejrzały scenki oraz prezentację dotyczącą właściwych postaw wobec osób niepełnosprawnych. W grupie odbyły się też zajęcia warsztatowe, podczas których dzieci wcielały się w role osób niepełnosprawnych, aby zobaczyć z jakimi ograniczeniami borykają się na co dzień, uczyły się gestów języka migowego, by móc wykorzystywać je w praktyce.

7 grudnia odwiedził nas Mikołaj, który obdarował miłymi niespodziankami. Otrzymaliśmy super zabawki dla całej grupy, a także drobne upominki dla każdego dziecka: małe porcelanowe laleczki i samochodziki.

Wspólnie z rodzicami, a także w grupie wykonaliśmy ,, Łańcuch dobra” i pobiliśmy rekord z ubiegłego roku. Nasza grupa wykonała łańcuch o długości 500 m i zajęła II miejsce w przedszkolnym konkursie. Serdecznie dziękujemy rodzicom i babciom za ogromną pomoc i wkład pracy.

W tym miesiącu poznaliśmy zwyczaje bożonarodzeniowe, dekorowaliśmy odświętnie naszą salę i ubieraliśmy grupową choinkę. Pamiętamy w tych dniach również o potrzebujących naszej pomocy, umiemy się dzielić i dlatego zorganizowaliśmy zbiórkę słodyczy i kartek świątecznych dla seniorów Domu Pomocy Społecznej w Bartoszycach. Włączamy się tym samym w ogólnopolską akcję ,,Razem na Święta”

Przygotowaliśmy również podziękowanie w formie plakatu wszystkim medykom, którzy ciężko pracują i leczą nas w tym trudnym dla wszystkich czasie pandemii. Aby wprowadzić choć trochę świątecznej atmosfery, wykonaliśmy świąteczne stroiki na oddział bartoszyckiego oddziału szpitalnego, życząc pacjentom szybkiego powrotu do zdrowia.

W tym miesiącu swoje 5 urodzinki obchodził Czaruś, któremu życzymy dużo zdrówka i dobrego apetytu.

Z niecierpliwością czekamy na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia a wszystkim składamy najlepsze świąteczne życzenia: zdrowia i  wymarzonych  prezentów pod choinką.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content