Grudniowe wydarzenia w grupie „Motylki”– W miesiącu grudniu spotkaliśmy się z osobami niepełnosprawnymi z okazji „Dnia Niepełnosprawności”. Z tej okazji wysłuchaliśmy historii osoby niepełnosprawnej, obejrzeliśmy zdjęcia, następnie wspólnie z uczestnikami WTZ SION bawiliśmy się w różne zabawy ze śpiewem.

– Spotkaliśmy się z Leśniczym z Nadleśnictwa Bartoszyce na temat „Przygotowania zwierząt do zimy”. Podczas spotkania pan leśniczy zapoznał nas z różnymi gatunkami ptaków oraz zwierząt występujących w naszych lasach i na naszych polach. Podczas spotkania pan leśniczy wykorzystał prezentację multimedialną.

– 6 grudnia spotkaliśmy się ze Św. Mikołajem, który przyniósł nam drobne upominki. Tego dnia poznaliśmy historię Mikołaja i zwyczaj obdarowywania się prezentami.

– 10 grudnia byliśmy w Przedszkolu nr 9 na przedstawieniu przygotowanym przez przedszkolne kółko teatralne.

– Podczas zajęć poznaliśmy tradycje i potrawy związane ze Świętami Bożego Narodzenia.

– 13 grudnia w ramach programu „MALI – WIELCY RATOWNICY” spotkaliśmy się z przedstawicielami straży pożarnej, którzy zapoznali nas z wyglądem i wyposażeniem karetki pogotowia. Dowiedzieliśmy się czym jest i do czego służy „defibrylator”.

– Tradycyjnie przed świętami ubraliśmy choinkę, która zdobić będzie naszą salę. W tym roku każdy z nas wylosował osobę, której przygotuje prezent na święta.

– odwiedziła nas mama Huberta, która wspólnie z nami robiła bombki na choinkę z papieru,

– w ramach ogólnopolskiej akcji „razem na święta” wykonaliśmy kartki dla Powstańców i wysłaliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego,

– swoje 6 urodziny obchodził Michałek – oczywiście były prezenty, uściski i buziaki

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content