Grudniowe wydarzenia „Skrzatów”Grudzień był i nas miesiącem bardzo pracowitym.

*Na początku realizowaliśmy temat kompleksowy: „Razem w pełni sprawni”. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób można pomóc osobie niepełnosprawnej ruchowo, intelektualnie, niesłyszącej i niewidome. A także w jaki sposób tę pomoc zaoferować.

Uczestniczyliśmy w spotkaniu dla wszystkich przedszkolaków, na którym oglądaliśmy prezentację „Pod wspólnym niebem”.

*6 grudnia odwiedził nas Mikołaj była wspólna zabawa, śpiewanie piosenek, no i oczywiście prezenty.

*Podczas realizacji tematu kompleksowego „W świątecznym nastroju” poznaliśmy historię narodzin Jezusa. Ustaliliśmy co należy zrobić, żeby Święta były udane i radosne. W tym roku to My byliśmy aktorami w przedstawieniu Jasełek. Zaprosiliśmy na nasze przedstawieni wszystkie dzieci i pracowników naszego przedszkola, naszych kochanych rodziców, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej i uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 7. Wszystkim bardzo się podobało, z czego jesteśmy niezmiernie szczęśliwi. Wspólnie z mamą Blanki ozdabialiśmy bombki, które zagościły w naszych domach na Święta.

*4 i 16 grudnia uczestniczyliśmy w spotkaniu z rodzicami „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato” – książki czytała nam mama Ani i Juli.

*11 grudnia w ramach spotkań „Poznajemy zawody rodziców”, spotkaliśmy się z tatą Ani, który zaprezentował nam zawód lekarza, wyposażenie plecaka ratownika w karetce oraz utrwalił najważniejsze zasady udzielania pierwszej pomocy. Każdy z nas miał możliwość ćwiczenia na fantomie prawidłowej resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

* Na zajęciach z kreatywności kontynuowaliśmy naszą przygodę z matą. Planowaliśmy trasę do Świętego Mikołaja, wykonaliśmy Dyktando graficzne „Choinka”. Budowaliśmy z klocków lego wg instrukcji. Wznosiliśmy konstrukcje z kolorowych kubeczków.

*Wspólnie z rodzicami wzięliśmy udział w akcjach: „Kup pan szczotkę”, „Łańcuch dobra”, „Szlachetna paczka”.

*Odwiedzili nas Wolontariusze, którzy zawsze przygotowują coś ciekawego. Mogliśmy się z nimi fajnie pobawić.

*Urodziny w tym miesiącu obchodziły Maja i Anusia. Jubilatkom życzymy jeszcze raz samych słonecznych dni.

*Zachęcamy rodziców do udziału w spotkaniach „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato” i „Poznajemy zawody rodziców”

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content