Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej w naszym Przedszkolu„Każdy ma coś, co może dać innym.” B. Busch

Ta przepiękna myśl przyświecała obchodom Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej w grupie Wiewióreczki. Bo to właśnie 29 kwietnia obchodzimy to piękne święto, ustanowione przez Komisję Europejską w 2011 roku. Dzień ten przypomina nam o konieczności wzajemnego szacunku i wsparcia między młodszymi i starszymi osobami.

W ramach budowania międzypokoleniowych relacji odwiedziły nas wspaniałe osoby: mama Antosi i babcia Blanki. Pani Karolina zaprezentowała,, Legendę o Lechu, Czechu i Rusie” w formie teatrzyku Kamishibai, dzięki której dzieci poznały legendę o powstaniu  piastowskiego grodu Gniezna, które stało się pierwszą stolicą Polski, a biały orzeł został godłem naszej ojczyzny. Podczas spotkania dzieci wykonały flagi Polski, by uczcić zbliżający się Dzień Flagi.

Pani Mariola, babcia Blanki opowiadała  o czasach, kiedy była małą dziewczynką, dzieci mogły obejrzeć zdjęcia z rodzinnego albumu, dowiedzieć się jakie były ulubione zajęcia i zabawy babci. Wspólnie z mamą i babcią mogły zagrać w gumę- ulubioną zabawę dziewczynek z tamtych lat.

Na zakończenie spotkania wspólnie wybraliśmy się na plac przedszkolny, by tam razem z zaproszonym gościem posadzić drzewka owocowe: jabłonkę i gruszę, jako symbole zacieśniania więzi międzypokoleniowych. Postaramy się pielęgnować  nasze drzewka oraz dbać o dobre relacje z naszymi dziadkami. Serdecznie dziękujemy za to piękne spotkanie.

Do obchodów  Europejskiego Dnia  Solidarności Międzypokoleniowej włączyła się również grupa Biedroneczki, która w tym dniu, w pobliżu przedszkola wręczała Seniorom kolorowe baloniki z napisem ,,Dziękujemy, że Jesteście…”

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content