„Dzień Pisarza” w grupie ŻabkiChoć najpopularniejsze literackie święto przypada 23 kwietnia, kiedy obchodzimy Światowy Dzień Książki, kalendarz podpowiada nam, że literaturę możemy celebrować częściej – i to nie tylko poprzez codzienną lekturę.

3 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pisarza i Pisarek, ustanowiony w 1984 roku przez  Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy (PEN Club). Celem święta jest upowszechnianie literatury, obrona wolności słowa i rozwój społeczności pisarzy na świecie.

I właśnie 3 marca zaszczyciła nas swoją obecnością pani Monika Skabara- bartoszycka pisarka, a prywatnie mama naszej Oleńki, która odwiedziła grupę ,,Żabki”. Pani Monika wprawdzie pisze książki dla dorosłych czytelników, ale chętnie przyjęła zaproszenie, aby opowiedzieć o tym, jak powstają książki, jaka jest ich droga od pisarza do księgarni. Dzieci  obejrzały krótki film ,,Jak powstaje książka” a następnie układały i opowiadały historyjkę obrazkową . Pani Monika zapoznała nas z różnymi rodzajami książek, z różnym ich wyglądem, podkreśliła, że książki są bardzo ważne w życiu każdego człowieka , że nie tylko nas uczą, ale też bawią i trzeba je szanować, odpowiednio o nie dbać.

Podczas spotkania dzieci poznały sylwetki znanych pisarzy utworów dla dzieci: Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej, Juliana Tuwima i ich najbardziej znane dzieła. Pani Monika przeczytała Żabkom jeden z najbardziej znanych wierszy Tuwima ,,Lokomotywę”. Na zakończenie spotkania Żabki postanowiły stworzyć własne książeczki i ochoczo zabrały się do pracy pod czujnym okiem naszego gościa.

Serdecznie dziękujemy Pani Monice za to przemiłe spotkanie, za poświęcony czas i słodkości, którymi obdarowała  wszystkie Żabki. Mamy nadzieję, że to spotkanie zaowocuje w przyszłości i wśród naszej grupy, pojawią się nowi pisarze i pisarki. Jedna Żabka z pewnością, bo już deklaruje, że pójdzie w ślady mamy 🙂

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content