Dzień matematyki 2022Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia w niemal każdym aspekcie naszego życia. Jako królowa nauk ma swoje święto, które przypada na dzień 14 marca.

Matematyka kształtuje i uczy dzieci, jest fundamentem logicznego myślenia. Pełni ważną funkcję w procesach poznawania i rozumienia otaczającego świata. Dzieci nigdy nie są za małe na spotkanie z matematyką, czują ją intuicyjnie, mają w sobie niezwykły, cenny, naturalny potencjał.

W grupie dzieci 5-letnich „Krasnale” z tej okazji przygotowano wyjątkowe, matematyczne zajęcia. Przedszkolaki brały udział zabawach, które pozwoliły na kształcenie kompetencji matematycznych. Przedszkolaki m. in. doskonaliły orientację przestrzenną, dokonywały pomiarów, liczyły, rozpoznawały kolory i figury geometryczne, układały ciągi rytmiczne. Do zabaw wykorzystano m.in. wiatrak matematyczny, różnego rodzaju miarki.

Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content