Dzień Kota w grupie ,,Żabki”20 lutego w grupie Żabki obchodziliśmy „Święto Kota”. Już od samego rana Żabki przynosiły maskotki, figurki kotków, książeczki, kolorowanki i różne informacje o kotach. Niektóre dzieci same upodobniły się do tych zwierząt, przychodząc w opaskach kotów. Wspólnie zorganizowaliśmy wielką wystawę o kotach i ich obyczajach. Punktem kulminacyjnym w tym dniu były odwiedziny kotki Kasi, przywiezionej przez mamę Oli. Dzieci były zachwycone, że goszczą żywego kotka w przedszkolu, że mogą go pogłaskać, niektórzy nawet przełamali swój strach przed kontaktem ze zwierzątkiem.

Były też wesołe „kocie zabawy” przy piosenkach o kotach, zabawy z pluszakami, „kocie masażyki”, rozwiązywanie zagadek. Dzieci rysowały pastelami portrety kotów, tworzyły koty z papierowych talerzyków i brały udział w konkursie „Który kotek złapie najwięcej myszek”, które w tym dniu opanowały grupę „Żabek”.

Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content