Działania Patriotyczne w Integracyjnym Przedszkolu Publicznym nr 4W tym roku zarówno przygotowania, jak i sama uroczystość związana z dniem 11 listopada różniła się od poprzednich lat. Każda grupa wiekowa przygotowywała się indywidualnie. Jednym ze wspólnych elementów było wykonanie flagi w młodszych grupach i Orła w starszych, które po połączeniu stworzyły jedną całość. Podczas przerabianej tematyki dzieci poznały historię państwa Polskiego w latach 1795-1918 i najważniejszego dla nas wydarzenia –  odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dzieci wcieliły się w role aktorów, prezentowały wiersze i piosenki związane ze świętem naszej Ojczyzny. Tym samym słowem i piosenką oddali szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłości do Ojczyzny. Tego dnia wzięliśmy udział w akcji ,,Szkoła do hymnu” – każda grupa o 11.11 w swoich grupach i na korytarzu odśpiewały hymn Polski – Mazurka Dąbrowskiego-  przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły rocznicę odzyskania Niepodległości.

Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków.

 

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content