Duma – mała emocja, wielka siła w sercu dziecka



W naszej Krainie Emocji Z CZUCIAKAMI tym razem dzieci z grupy Krasnale wyruszyły w kolejną niezwykłą podróż – tym razem spotkały się z emocją, jaką jest duma. Podczas zajęć rozmawialiśmy o tym, czym różni się duma od przechwalania się i dlaczego warto cieszyć się z własnych osiągnięć.  Dzieci dzieliły się sytuacjami, w których czuły się dumne – z samodzielnie wykonanej pracy, pomocy koledze, odwagi podczas występu czy nauczenia się czegoś nowego. Uczyliśmy się, że duma to ciepłe uczucie w sercu, które mówi: „Postarałem się”, „Dałem radę”, „Nie poddałem się”.

Podczas zabaw ruchowych i dramowych przedszkolaki mogły wyrazić dumę poprzez postawę ciała, mimikę i gest.

Zajęcia miały na celu:

wzmacnianie poczucia własnej wartości,
budowanie wiary we własne możliwości,
rozwijanie umiejętności nazywania i wyrażania emocji,
kształtowanie postawy wzajemnego wsparcia i doceniania.

 

 

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Przejdź do treści