„Dobrze jest żyć wśród przyjaciół swych” – Obchody Międzynarodowego Dnia Osób NiepełnosprawnychSzczególny dzień dla dzieci, rodziców i pracowników naszego przedszkola to obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Corocznie 3 grudnia przygotowujemy zajęcia, zabawy oraz atrakcje związane z tematyką niepełnosprawności aby w ten sposób zwrócić uwagę na to jak ważną rolę w życiu osób niepełnosprawnych odgrywa akceptacja, szacunek zrozumienie i równe traktowanie.

W tym roku, panie z przedszkola przygotowały przedstawienie – opowieść o słoniku Bombiku (na podstawie „Bajki o łaciatym słoniu Bombiku”, B. Zemana), który urodził się inny od reszty słoniątek.  Czuł się nieakceptowany przez otoczenie za sprawą swojego wyglądu. Dzięki temu chcieliśmy zwrócić uwagę na temat odmienności, która w negatywny sposób wpływa na nasze życie. Pokazujemy także, że można to zmienić jeśli kierujemy się życiu najważniejszymi wartościami oraz dobrym sercem.

W grupach przedszkolnych nauczycielki do tematu niepełnosprawności wprowadzały dzieci poprzez różnorodne działania m.in. rozmowę, doświadczanie, warsztaty oraz prace plastyczne.

Uwieńczeniem tego dnia było spotkanie Grupy wsparcia, gdzie dzieci wraz z rodzicami mogły uczestniczyć w pokazie iluzji i magii. Mateusz – wychowanek naszego przedszkola specjalnie dla dzieci przygotował wiele atrakcji. Czarował, pokazywał sztuczki i grał na trąbce. Dzięki temu udowodnił, że niepełnosprawność nie przeszkadza w realizacji marzeń i pasji.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content