Nasze przedszkole informuje, że otrzymało dofinansowanie w wysokości 37 500 zł w ramach Rządowego programu wspierania organów prowadzących szkoły i placówki w rozwijaniu umiejętności cyfrowych dzieci i młodzieży na lata 2025-2029 – „Cyfrowy Uczeń”.
7500 zł to wkład własny , który przedszkole otrzymało od Burmistrza Miasta Bartoszyce , co było niezbędnym przy złożeniu wniosku przez dyrektora przedszkola. 30 000 zł to środki otrzymane w ramach programu.
Celem programu jest wsparcie placówek oświatowych w zakresie rozwijania kompetencji cyfrowych dzieci oraz unowocześniania bazy dydaktycznej.
W ramach realizacji zadania zakupiono:
- laptopy,
- komputer z monitorem interaktywnym,
- trzy pakiety specjalistycznych programów edukacyjnych mTalent:
- „Wczesne wspomaganie rozwoju”,
- „Trudności w pisaniu”,
- „Trudności w czytaniu”.
Zakupione wyposażenie umożliwia prowadzenie zajęć z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych, wspiera proces indywidualizacji pracy z dzieckiem oraz wzmacnia działania w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
Realizacja programu stanowi istotny element podnoszenia jakości pracy naszej placówki oraz tworzenia nowoczesnego i przyjaznego środowiska edukacyjnego.
Dyrektor przedszkola-Anna Trzcińska.

