Ciekawe wydarzenia w grupie MotylkiNa początku maja odwiedziliśmy miejsce, w którym można zadbać o swoje zdrowie –siłownię Gym City Fitness Center w Bartoszycach. W ciągu trwającej prawie 2 godziny wycieczki zapoznaliśmy się z pomieszczeniami siłowni oraz zasadami zdrowego stylu życia oraz  wzięliśmy udział w różnego rodzaju zabawach ruchowych oraz ćwiczeniach wzmacniających ciało z instruktorką fitness panią Magdaleną Krupa.

18 maja swoje 5 urodziny obchodził Hubercik. Były życzenia, uściski i słodki poczęstunek.

Wybraliśmy się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego „Cztery łapy. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza, uświadomienie dzieciom, że zwierzęta też chorują i wymagają pomocy. Obejrzeliśmy gabinet weterynaryjny, poznaliśmy urządzenie do badania USG, mikroskop oraz stół do zabiegów operacyjnych.

Podczas obchodów Dnia Dziecka wzięliśmy udział w zabawach badawczych „ Fizyka dla Smyka”. Następnie mieliśmy słodki poczęstunek – lody i truskawki, super zabawy z piłką na placu przedszkolnym oraz malowanie kredą po chodniku.

Pojechaliśmy na wycieczkę do Strusiolandii. Na początku gospodarz zaprosił nas do zwiedzania gospodarstwa, dużo opowiadał o strusiach, a my z zaciekawieniem i uwagą słuchaliśmy tych ciekawostek. Dużą atrakcją była możliwość przejażdżki na koniu oraz wozem. Wielką radość sprawiła nam możliwość zabawy na kolorowym placu zabaw. Wszyscy wróciliśmy do przedszkola zadowoleni i pełni wrażeń.

Wyruszyliśmy na wycieczkę do Straży Pożarnej, aby poznać prace strażaka oraz poznać sprzęt wykorzystywany podczas pożarów.

Wzięliśmy udział w spotkaniu czytelniczym – „Literatura inspiracją dla kreacji artystycznej” w Miejskiej Bibliotece Publicznej. W ogródku bibliotecznym rysowaliśmy kolorową kredą motywy z czytanej przez Dyrektora MBP bajki. Na zakończenie czekał na nas słodki poczęstunek i upominek w postaci książek.

Świętowaliśmy 6 urodziny Marcela u niego w domu. Były życzenia, prezenty i super zabawa. To była nasza pierwsza wycieczka do domu kolegi i bardzo nam się podoba.

Wkrótce wakacje.

Życzymy wszystkim udanych, słonecznych wakacji i do zobaczenia za dwa miesiące!

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content