Burza w słoiku – warsztaty edukacyjno-terapeutyczne u Krasnali19 stycznia w grupie Krasnale odbyły się warsztaty edukacyjno-terapeutyczne prowadzone przez Panią Elżbietę Żuławską z Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji.  Podczas zajęć wykorzystano bajkę terapeutyczną „Burza w słoiku” Carme Dolz.  Przedszkolaki słuchały bajkę, rozpoznawały emocje, które towarzyszyły bohaterce – Karolince. W trakcie warsztatów poznały również sposoby i metody radzenia sobie ze złością tj. rysowanie, zgniatanie kartki, prostowanie jej, masażyki, taniec z kartką, ugniatanie, rozciąganie z mas plastycznych, gniotków, słuchanie muzyki, przechodzenia przez folię bąbelkową, wykonanie „słoika spokoju”.

Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wykonywały wszystkie zadania pozwalające na poradzenie sobie z wybuchem złości przy czym bardzo dobrze się bawiły.

Serdecznie dziękujemy Pani Eli za dostarczenie dzieciom pozytywnych wrażeń i zaproponowanie zabaw wyciszająco-relaksacyjnych, które pozwolą w przyszłości zrozumieć i zapanować nad emocjami – złością.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content