„Bezpieczny przedszkolak w aptece”



W grupie trzylatków „Iskierki” odbyło się wyjątkowe spotkanie „Bezpieczny przedszkolak w aptece”. Naszym gościem była Pani Farmaceutka,- mama Ani która w ciekawy i dostosowany do wieku dzieci sposób opowiedziała o swojej pracy oraz o tym, jak wygląda apteka.
Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jakie produkty można kupić w aptece – nie tylko leki, ale również witaminy, syropy, maści czy środki opatrunkowe. Największą radość sprawiła dzieciom część praktyczna. „Iskierki” samodzielnie przygotowały zdrowe „witaminki dla odporności” . Dzięki temu przekonały się, jak ważne jest dbanie o zdrowie każdego dnia.
Na zakończenie spotkania dzieci wysłuchały opowiadania o przygodach bohatera z książeczki Kicia Kocia w aptece, które w przystępny sposób utrwaliło zdobyte wiadomości i przypomniało zasady bezpiecznego zachowania w aptece.
To było bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Przejdź do treści