„Będę uczniem – działania przedszkola wspierające dzieci do podjęci nauki w szkole”Przejście z przedszkola do szkoły jest dla dziecka bardzo ważnym momentem w jego życiu. Przekroczenie pierwszego progu edukacyjnego to dla niektórych duża trudność, a jego pokonanie wymaga czasami wiele wysiłku. W trosce o dobro dzieci dokładamy starań, aby ułatwić naszym sześciolatkom ich start szkolny.

W ramach wsparcia oraz kształtowania właściwych postaw rodziców wobec startu szkolnego ich dzieci zorganizowano spotkania z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bartoszycach oraz nauczycielem Szkoły Podstawowej. Rodzice podczas tych spotykań zapoznani zostali z podstawowymi informacjami dotyczącymi przygotowania ich dzieci do szkoły zarówno pod względem technicznym – czyli zorganizowania w domu miejsca do nauki dla dziecka, dostosowanie odpowiednich warunków pracy, oraz jakie umiejętności powinno dziecko posiadać kończąc edukacje przedszkolną – oczekiwania nauczycieli klas pierwszych. W ramach współpracy z Powiatowym Centrum Rozwoju Edukacji – przekazano rodzicom materiały p.t: „Gotowość szkolna”.

W dwóch grupach przedszkolnych powstały kąciki „Będę uczniem” celem ich powstania jest kształtowanie pozytywnego nastawienia przedszkolaków do przyszłych obowiązków szkolnych. Nauczyciele grup na listopadowym zebraniu przekazali rodzicom wstępną diagnozę gotowości szkolnej.  Rodzice mieli możliwość zapoznać się z materiałami opracowanymi przez nauczycieli grup sześcioletnich na gazetce p.t.: „Moje dziecko idzie do szkoły”.

Nasze przedszkolaki odwiedziły uczestniczyły w zajęciach otwartych w Szkole Podstawowej nr 4. Uczniowie szkoły przygotowali dla nich wiele atrakcji. Zaprezentowali swoje umiejętności gry na flażolecie. Przedszkolaki obejrzały inscenizację  – „Jarzynowa awantura”, oraz prezentację z życia szkoły, uczestniczyły w zajęciach na hali sportowej. Podczas lekcji wspólnie z uczniami wykonali piękne wiosenne motyle. Dziękujemy bardzo za zaproszenie.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content