21 marca – Międzynarodowy Dzień LasuObchodziły dzieci 3 i 6 letnie z grupy „Biedronki” w Integracyjnym Przedszkolu Publicznym nr 4 w Bartoszycach.

Tego dnia dzieci dowiedziały się:

– jakie znaczenie ma las dla życia zwierząt, roślin i człowieka

– jakie korzyści daje las człowiekowi

– jakie działania  mogą doprowadzić do degradacji środowiska leśnego

Wszystkie dzieci rozwiązywały zagadki słowne wzbogacając swoją wiedzę i słownictwo. Rozpoznawały i nazywały wybrane zwierzęta mieszkające w lesie. Chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych rozwijając sprawność ruchową. Dzieci doskonaliły sprawność manualną wykonując prace plastyczną.

Na zakończenie zajęć dzieci wyszły do parku i przytulały drzewa.

22 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wody. Tego dnia również 3 i 6 letnie dzieci z grupy „Biedronki” przyłączyły się do świętowania. Poprzez różne działania dzieci dowiedziały się jak krąży woda w przyrodzie, komu jest potrzebna woda i jak oszczędzać wodę. Brały udział w zabawie badawczej , podczas której dzieci badały co pływa a co tonie w wodzie. Poszczególne działania przeplatane były aktywnością ruchową przy muzyce. Każde dziecko wykonało swoją kroplę wody nową techniką i materiałem plastycznym – stemplowanie gąbką kropli wody na kolor niebieski. Doskonaliły również umiejętność cięcia nożyczkami – cięcie po śladzie deszczu. Na koniec każde dziecko otrzymało naklejkę „Wodnego Superbohatera”.

Poprzez takie działania możemy uczyć już najmłodsze dzieci oszczędzania wody i pokazać im jakie jest jej znaczenie dla życia na Ziemi.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content