100-lecie NiepodległejW naszym przedszkolu w dniu 9 listopada obchodziliśmy 100 lecie Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Dzieci wykonały na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych, flagi oraz tego dnia przyszły ubrane w odświętnych strojach. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor, która powitała zaproszonych gości, wszystkie zebrane dzieci oraz personel przedszkola.

Następnie dzieci z grupy Motylki wystąpiły z programem artystycznym. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz przygotowały krótką inscenizację. Na koniec wszyscy zebrani dumnie, przyjmując właściwą postawę odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content