Co ciekawego wydarzyło się w lutym w grupie „Biedronki”?  • Dzieci z naszej grupy wzięły udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Bartoszycach na temat: „Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna i Biblioteka Pedagogiczna w moich oczach”. Laura Buczyńska otrzymała II miejsce , a Alicja Puszkiewicz otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!
  • W połowie lutego próbowaliśmy znaleźć odpowiedź na pytanie „Czy istnieje życie w kosmosie? Dzieci oglądały różne książeczki o kosmosie, planetach, podróżach kosmicznych, lądowaniu człowieka na Księżycu. Zastanawiały się też, czy życie na innych planetach jest możliwe i czy UFO tak naprawdę istnieje. Oglądały na tablicy interaktywnej pokaz multimedialny „Układ słoneczny”, konstruowały rakiety z klocków przestrzennych i układały z zapałek. Zakończeniem realizacji tematu była wspólna zabawa „ Planety” z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Był to tydzień pełen wrażeń i nowych doświadczeń.
  • Warsztaty bębniarskie za każdym razem budzą u dzieci wiele radości. Tym razem również każdy mógł spróbować swoich możliwości grając na bębnach i grzechotkach. Oczywiście trzeba było uważnie słuchać poleceń wydawanych przez „dyrygenta”, ale i tak to była świetna zabawa.
  • Miłym gościem, który odwiedził w naszą grupę była mama Wojtka. Pani Kamila przygotowała dla dzieci różne zagadki i przeczytała w ramach chwilki literackiej bajkę. Bardzo dziękujemy.
  • Podwodny świat zawsze fascynuje. Po obejrzeniu pokazu multimedialnego, podzieleni na trzy zespoły dzieci wzięły się do pracy wyczarowując swój podwodny świat. Były ośmiornice, koniki morskie, wiele kolorowych rybek i oczywiście groźne rekiny. Dzięki dobrej współpracy wyszły bardzo ładne prace. Efekty można zobaczyć na holu przedszkolnym.
  • Kontynuujemy zajęcia z programu „Kodowanie na dywanie”, które uczą logicznego myślenia, kreatywności, spostrzegawczości,ćwiczą koncentrację oraz orientację w kierunkach.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce